Popcornu Karmel: Przegląd

Termin “karmel” oznacza w sanskrycie owoc jabłoni. Jest również znany jako “Bijapur Karmel” i “Pongal Karmel”. W Tamil Nadu znany jest również jako “Kathalu”. Pochodzenie tego smakołyku sięga czasów starożytnych i był on najpierw uprawiany przez mieszkańców południowych Indii. Pierwsza pisemna wzmianka o tym przysmaku pochodzi z XVI wieku.

Historia mówi, że pierwsza osoba, która uprawiała tę słodycz nosi nazwę Bijapur Deva Raya. Był on władcą królestwa imperium Vijayanagar. Król miał sen i zobaczył kobietę niosącą ten pyszny przysmak. Słodycz ta jest również określana jako “Avalikam” w języku malajalam. Słodycz ta jest popularna głównie wśród mieszkańców tego regionu. Jest również znany jako ‘Alukku’ i ‘Avakkai’.

Jak zrobić najlepszy popcornu karmel?

Najlepszą rzeczą w tej słodkości jest to, że jest ona gotowa w mgnieniu oka i nie będziesz musiał na nic czekać. Wystarczy, że zrobisz ciasto, dodasz kilka przypraw i dobrze wymieszasz. Możesz go zrobić w kuchence elektrycznej lub mikrofalowej. Jest to również zdrowa słodycz, ponieważ nie zawiera sztucznych kolorów, cukru i innych szkodliwych składników.

Oto niektóre z korzyści płynących z tego pysznego słodkiego:

Jest to zdrowa przekąska

Jest bogaty w błonnik

Jest dobrym źródłem białka

Jest to wspaniałe śniadanie

Jest to doskonały deser

Jest to pyszna przekąska

Jest idealnym dodatkiem do herbaty

Jest dobrym źródłem energii

Jest bogatym źródłem żelaza

Jest dobrym źródłem wapnia

Wnioski:

Najlepszą rzeczą w tej słodyczy jest to, że jest to zdrowa słodycz, ponieważ nie zawiera sztucznego koloru, cukru i innych szkodliwych składników. Jest to również zdrowa przekąska, którą można jeść rano, w porze lunchu, a także jako deser. Zrób ją więc raz i ciesz się jej smakiem.