Różnica między zdrową dietą a prawidłowym odżywianiem

Dieta to sprawa życia i śmierci. Każda osoba musi utrzymywać zdrową i pożywną dietę, ponieważ bez odpowiedniej diety nic nie może się dziać w twoim ciele. W rzeczywistości jest to ważny aspekt twojego ogólnego zdrowia.

Odżywianie jest również podstawowym aspektem twojego zdrowia i bez właściwego odżywiania nie będziesz w stanie prowadzić zdrowego życia. Twoja dieta obejmuje żywność, którą spożywasz na co dzień i żywność, którą spożywasz w ciągu dnia.

Główna różnica między zdrową dietą a właściwym odżywianiem polega na tym, że ta pierwsza zawiera wszystkie składniki odżywcze i witaminy, które są niezbędne dla Twojego organizmu. Ale ten drugi składa się tylko z niektórych artykułów spożywczych.

Poznajmy kilka różnic między zdrową dietą a prawidłowym odżywianiem.

1. Zdrowa dieta

Zdrowa dieta to dieta, która zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których wymaga Twój organizm. Niektóre przykłady zdrowej diety to:

– Białko:

Musisz spożywać minimum 0,8 grama białka na każde 100 gramów masy ciała. Możesz osiągnąć ten cel poprzez spożywanie jaj, chudego mięsa, fasoli, ryb itp.

– Węglowodany:

Możesz mieć maksymalnie 30 gramów węglowodanów w każdych 100 gramach swojej masy ciała. W tym celu należy spożywać chleb, ryż, makaron itp.

– Tłuszcze:

Musisz spożywać minimum 20 gramów tłuszczów w każdych 100 gramach masy ciała. Możesz osiągnąć ten cel poprzez spożywanie masła, oliwy z oliwek, masła orzechowego itp.

– Witaminy i minerały:

Musisz mieć minimum 20 mg żelaza i minimum 1000 mikrogramów wapnia w każdych 100 gramach masy ciała.

– Woda:

Musisz pić minimum 8 szklanek wody każdego dnia.

2. Prawidłowe odżywianie

Prawidłowe odżywianie to dieta, która zawiera tylko te pokarmy, których potrzebujesz. Niektóre przykłady prawidłowego odżywiania to:

– Białko:

Możesz jeść białko każdego dnia i nie musisz przestrzegać żadnej szczególnej zasady. Musisz jednak spożywać minimum 50 gramów białka w każdym posiłku.

– Węglowodany:

Możesz spożywać węglowodany zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Jednak w każdym posiłku możesz zjeść maksymalnie 40 gramów węglowodanów.

– Tłuszcze:

Musisz spożywać maksymalnie 30 gramów tłuszczu w każdym posiłku.

– Witaminy i minerały:

Musisz mieć minimum 200 mg żelaza w każdym posiłku i musisz mieć minimum 500 mg wapnia w każdym posiłku.

– Woda:

Trzeba spożywać minimum 8 szklanek wody dziennie.

Wnioski:

Tak więc, zrozumieliśmy już różnicę między zdrową dietą a prawidłowym odżywianiem. Poznaliśmy również znaczenie zdrowej diety i właściwego odżywiania. Tak więc, upewnij się, że przestrzegasz zdrowej diety i właściwego odżywiania.