5 zdrowych przepisów z grzybami

Zdrowa żywność to najlepszy prezent dla naszego organizmu. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie, to musisz włączyć grzyby do swojej diety. Najlepszą rzeczą w pieczarkach jest to, że są one niskokaloryczne, tłuszcze, cholesterol i węglowodany.

Powiedziałbym, że grzyby są najlepszym źródłem białka i jest to dobre dla układu odpornościowego. Tak więc, jeśli cierpisz na jakiekolwiek problemy zdrowotne, to możesz spróbować następujących przepisów.

Zupa grzybowa

Przepis na tę zupę jest prosty. Dodaj filiżankę posiekanej cebuli, filiżankę posiekanej marchewki i filiżankę posiekanego selera do patelni. Po tym dodać filiżankę posiekanych grzybów i sól. Gotuj, aż cebula będzie przezroczysta. Następnie dodaj filiżankę wywaru warzywnego, ćwierć łyżeczki pasty czosnkowej i pół filiżanki wody. Na koniec doprowadź do wrzenia i pozwól mu się przez chwilę gotować.

Makaron z grzybami

To kolejne pyszne danie. Po pierwsze, musisz ugotować filiżankę makaronu, a następnie dodać do niego filiżankę pokrojonych grzybów i filiżankę posiekanej cebuli. Gdy lekko przestygnie, dodaj filiżankę wody i trochę soli. Pozostaw na wolnym ogniu przez 10 minut.

Ciasto grzybowe

Jest to wspaniałe danie na letni czas. W tym, musisz dodać filiżankę tłuczonych ziemniaków do ciasta. Następnie dodać do niego filiżankę grzybów i trochę parmezanu. Zapiekaj, aż ser się rozpuści.

Grzyby i ryż

Jest to tradycyjny indyjski przepis. W tym trzeba ugotować filiżankę ryżu, dodać do niego ćwierć łyżeczki kurkumy i filiżankę posiekanych grzybów. Gotuj go, aż woda odparuje, a następnie dodaj łyżkę masła i smaż, aż ryż będzie brązowy.

Wnioski:

Teraz są to jedne z najlepszych i zdrowych przepisów z grzybami. Spróbuj tych pysznych przepisów i zobacz, jak to działa dla Ciebie.