5 Najlepszych sposobów na zapiekankę ziemniaczaną z sosem beszamelowym

Jeśli szukasz najlepszych przepisów zapiekanki ziemniaczanej, to jesteś we właściwym miejscu. Oto 5 najlepszych przepisów zapiekanki ziemniaczanej, które pozostawią cię w osłupieniu.

Najlepszy przepis zapiekanki ziemniaczanej to tradycyjny francuski, który ma sos beszamelowy i ser. Jest to słynne danie tego kraju. To danie jest bardzo popularne we Francji, a także w większości krajów europejskich.

Istnieje wiele odmian zapiekanki ziemniaczanej, ale ta jest najlepsza. Dowiedzmy się, jak zrobić tę zapiekankę ziemniaczaną.

1. Składniki

Najpierw zobaczmy, czego potrzebujesz, aby zrobić najlepszą zapiekankę ziemniaczaną.

Ziemniak – 3 średniej wielkości ziemniaki

Masło – 1 łyżka stołowa

Cebula – ½ średniej wielkości

Czosnek – 2 ząbki

Oliwa z oliwek – 2 łyżki stołowe

Sos beszamelowy – 1 filiżanka

Sól – ½ łyżeczki

Mleko – 1/2 szklanki

Ser – ¼ filiżanki

Kwaśna śmietana – 1/2 filiżanki

Cynamon – 1 szczypta

Czarny pieprz – ¼ łyżeczki

Cukier – 1/4 łyżeczki

Olej do gotowania – 1 łyżka

Przyprawy – sól, czarny pieprz, cynamon i gałka muszkatołowa

Kroki:

Po pierwsze, ugotuj ziemniaki i obierz je. Po drugie, dodaj do nich sól i pieprz. Po trzecie, dodaj do nich oliwę z oliwek. Po czwarte, posiekaj cebulę i czosnek i dodaj je do garnka. Po piąte, dodaj do niego masło, a następnie dobrze wymieszaj. Po szóste, dodaj do niego mleko i dobrze wymieszaj.

Na koniec dodaj do niego ser, sos beszamelowy, kwaśną śmietanę i przyprawy. A najlepsze jest to, że możesz dodać inne składniki, jeśli chcesz.

Wnioski:

Tak więc, teraz nadszedł czas, aby zrobić zapiekankę ziemniaczaną. Możesz użyć dowolnych warzyw do wyboru i dodać do niej różne składniki. Możesz również zrobić to danie bez sosu beszamelowego lub sera.